Firmu Janegal založil Ing. Ján Galvánek dne 17.9.1992 a její hlavní náplní byla výroba čisticích textilií. V období od roku 1992 do roku 2000 se na Slovensku postupně propracovala na popřední místo v této oblasti, což jí umožnilo další dynamický rozvoj.

V roce 2000 se firma z fyzické osoby přetransformovala na společnost s r.o. Od roku 2003 společnost Janegal rozšířila své aktivity i směrem k dovozu a distribuci čisticích a úklidových pomůcek pro průmysl z několika evropských států.

Od roku 2010:

  • nabízíme nejširší sortiment čisticích potřeb a pomůcek v Slovenské republice
  • více než osmdesát výrobců v Evropě a Asii vyrábí pro nás konkurenceschopné produkty
  • vlastní značku exportujeme do okolních států
  • pro doplnění našeho sortimentu dovážíme a distribuujeme na Slovensko i některé produkty jiných značek

Naše i dovozové výrobky můžete najít pod naší značkou, ale i různými privátními značkami v obchodních sítích a velkoobchodech, ale i nebalené, nepolepené či neznačkové v průmyslové velkospotřebě, armádě, zdravotnických zařízeních, podnicích i úklidových servisech.

Naše společnost ve spolupráci s Ministerstvem obrany SR více než deset let garantuje dostupnost čisticích textilií v mimořádných situacích a krizových stavech.

Společnost sídlí ve vlastním areálu v Kysuckém Novém Městě o rozloze cca 8 000 m2, kde má mimo jiné k dispozici cca 4 000 m2 skladovacích prostorů s kapacitou cca 6 000 paletových míst.

Našim cílem je pokročit v oblasti výroby, importu a distribuce čisticích potřeb a pomůcek, přinášet našim stálým, ale i novým partnerům maximální spolehlivost, stabilní kvalitu i nadstandardní servis podle jejich potřeb a rozšířit export značky "Janegal" do celé Evropy.